Czy warto pojechać do Albanii?


1

Jeśli właśnie w tej chwili zadajesz sobie to pytanie, to pewnie oznacza, że właśnie teraz stoisz przed dylematem wyboru tego kierunku na swoją podróż wakacyjną.

Albania jest jeszcze dość mało popularnym kierunkiem. Może właśnie, dlatego że większość naszych znajomych wybiera takie znane miejsca na swój letni urlop jak Grecja, Hiszpania, czy Chorwacja. Następnie my, chcąc nie chcąc, obieramy te same kierunki, nie zastanawiając się za bardzo nad tym jakie piękne miejsca mogą czekać na nas równie blisko.

Kiedy już zwiedziliśmy większość znanych i polecanych krajów, a nie mamy wystarczającego budżetu na podróż na drugi koniec świata, to najprawdopodobniej w tym momencie nasuwa się nam na myśl pytanie – gdzie można by było spędzić swoje kolejne wakacje? Może właśnie w Albanii?

Albania – piękny, a jeszcze tak mało popularny kierunek

Wpisując w internet to hasło, ukazują się nam przepiękne, malownicze krajobrazy i dokładnie tak samo wygląda to na żywo. Przejrzyste, błękitne morze, urocze uliczki i dziewicza sceneria to idealne określenia wyglądu tego miejsca. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że położonego nad morzem kurortu – Vlora, nie da się za bardzo przyrównać do żadnego innego. Panująca tam cisza i spokój, w okolicy hotelu położonego przy kanale, będącym granicą morza Adriatyckiego i Jońskiego, może zostać zagłuszona tylko przez szum fal i nasze rozmowy. W nocy zaś, położone trochę dalej miasteczko zaczyna tętnić życiem. Dzięki niedużej odległości jest to idealna okazja do wieczornego spaceru i pozwiedzania miasta.

Argumentem przemawiającym za odwiedzeniem tego malowniczego kurortu jest na pewno jedyny w swoim rodzaju urok tego miejsca i nienaruszone przez człowieka, dziewicze krajobrazy. To co może przemówić za obraniem tego kierunku na swoją wakacyjną podróż, jest z pewnością także dość niski koszt całej wycieczki.

Może właśnie Twoim kolejnym miejscem letniego wypoczynku będzie Albania? Osobiście, gorąco polecam i życzę udanych wakacji. 😊


Podoba Ci się? LUBIĘ TO? Podziel się z przyjaciółmi!
1
Marcelina Wróblewska
Wieczna optymistka, na co dzień zajmująca się marketingiem. Od czasu do czasu tworzę publikację na kilku portalach, co sprawia mi satysfakcję i frajdę.
0 komentarzy

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *