Czy stosujesz wszystkie najważniejsze kroki w demakijażu twarzy?


0

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, czy Twój codzienny demakijaż twarzy jest wystarczająco dobry? Jeśli tak, może to oznaczać, że nie jesteś pewna, czy wykonujesz dobrze demakijaż swojej twarzy krok po kroku.

Z dnia na dzień, standardowo malując się do pracy, czy szkoły, zauważasz na swojej twarzy kilka nowych wyprysków, czy nowych zaskórników. Zastanawiasz się wtedy, czy nie czekają Cię zaraz te dni, lub czy nie pozwoliłaś sobie ostatnio na zbyt dużo niezdrowego jedzenia. Jednak Twoja odpowiedź brzmi – nie i rozmyślasz dalej, skąd to się wzięło na Twojej twarzy? Myślisz dalej i w końcu przychodzi Ci do głowy pytanie – czy aby na pewno dobrze wykonuje demakijaż swojej cery? Czy stosuje odpowiednie kremy? A może nie stosujesz nic oprócz płynu micelarnego lub wody?

Stosowanie do codziennej pielęgnacji swojej cery, tylko wody, wody z mydłem, bądź wody z żelem do mycia twarzy z pewnością nie wystarczy, by utrzymać swoją twarz w prawidłowym stanie. Po zmyciu makijażu płynem micelarnym/mleczkiem do demakijażu, czy innymi podobnymi kosmetykami, powinnyśmy od razu umyć swoją twarz wodą z płynem do mycia twarzy, a następnie przemyć ją tonikiem, aby wyrównać pH. Po zastosowaniu toniku, kolejnym krokiem może być nałożenie serum odpowiednio dobranego do rodzaju cery, a na samym końcu zaaplikowanie kremu na twarz.

Tak prawidłowo wykonany demakijaż powinien utrzymać cerę w prawidłowej kondycji. Jednak nie zawsze to wystarcza. Do poprawy wyglądu swojej cery, najpierw należy zacząć od samych podstaw pielęgnacji, a kiedy to nie przynosi żadnych efektów, udać się do profesjonalisty. Problem może bowiem leżeć głębiej i wtedy należy udać się już do kosmetologa w celu oceny wyglądu skóry i dobrania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, a w poważniejszych przypadkach nawet do dermatologa.


Podoba Ci się? LUBIĘ TO? Podziel się z przyjaciółmi!
0
Marcelina Wróblewska
Wieczna optymistka, na co dzień zajmująca się marketingiem. Od czasu do czasu tworzę publikację na kilku portalach, co sprawia mi satysfakcję i frajdę.
0 komentarzy

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *