ADE w Chmurze zostało stworzone przede wszystkim dla tych, którzy z różnych powodów nie chodzą codziennie do szkoły.  Takich uczniów jest wielu. Jedni mieszkają ze swoimi rodzicami za granicą lub często się przeprowadzają. Inni intensywnie trenują i wyjeżdżają na zawody sportowe lub muszą być rehabilitowani co sprawia, żę nauka jest tylko jednym z ich obowiązków.

Bywa. że ci uczniowie, mają ograniczone możliwości spotykania się ze swoimi rówieśnikami albo wykazują zainteresowania i talent do wybranych przedmiotów.

W naszej stacjonarnej szkole na Górczewskiej 13, wypracowaliśmy  wiele zasad i metod umożliwiających m.in.: realną indywidualizację pracy czy rozsądne wykorzystanie technologii w edukacji. To kilkuletnie doświadczenie wykorzystujemy teraz, tworząc prawdziwą szkołę online. ADE w Chmurze nie będzie więc platformą oferującą płatne kursy online, przygotowujące do egzaminów kwalifikacyjnych. Nie będzie to też zwykła kolekcja materiałów edukacyjnych. Takie usługi są już na rynku dostępne.

Naszym marzeniem jest stworzenie miejsca wspierającego edukację domową, a jednocześnie budującego społeczność uczniów i nauczycieli. Tak, aby poza indywidualną pracą, możliwa była realna współpraca np.  w grupach projektowych, przy opracowywaniu podobnych treści, jednocześnie kształtując umiejętność pracy w zespole. Wierzymy, że w toku nauki warto wspierać młodych ludzi w rozwijaniu kompetencji powszechnie wymaganych na rynku pracy, takich jak umiejętność pracy w zespole.

Na pytanie “dlaczego” możemy odpowiedzieć również tak: tworzymy ADE w Chmurze ponieważ dążymy do zapewnienia uczniom dostępu do  walorów edukacji szkolnej, pamiętając jednocześnie o potrzebach i specyfice edukacji “domowej”.